O nas

Przedszkole Niepubliczne Akademia Juniora to miejsce, które powstało z miłości i szacunku dla dzieci, dlatego dokładamy wszelkich starań aby zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju i sprawić, by krótki okres dzieciństwa był przepełniony fantastycznymi przeżyciami.

Przedszkole Niepubliczne Akademia Juniora rozpoczęło swoją działalność 1 września 2011 roku w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 maja 2009 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania. Jest także placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych miasta Chełm.

Akademia Juniora to placówka oświatowo-wychowawcza działająca pod nadzorem Kuratorium Oświaty i realizująca Podstawę Programową określoną przez MEN z włączeniem szeregu innowacyjnych i nowatorskich metod i osiągnięć współczesnej dydaktyki. Wysoki poziom edukacji i opieki w przedszkolu Akademia Juniora zapewnia zespół dydaktyczny, który tworzą doskonale i wszechstronnie wykwalifikowani nauczyciele. Kadra pedagogiczna to grupa młodych, dynamicznych osób pracujących z ogromną pasją i zaangażowaniem.

Nasze przedszkole spełnia wszelkie wymogi prawa polskiego oraz UE, uzyskało pozytywną opinię: straży pożarnej, sanepidu a także nadzoru budowlanego. Zajmujemy przestronny, pełen światła lokal, położony na jednym poziomie, co gwarantuje naszym wychowankom bezpieczeństwo. Na powierzchni 200 m2 znajdują się dwie sale (56 i 64 m2) z przylegającymi do nich łazienkami dostosowanymi w pełni do potrzeb dzieci. Przytulne, kolorowe i jasne wnętrza wyposażone w dobrane ze szczególną starannością pod względem funkcjonalności i estetyki meble sprawiają, iż dzieci czują się w nich dobrze i komfortowo.

Przedszkole posiada także własny plac zabaw, który będzie sukcesywnie rozbudowywany i zagospodarowywany. Organizujemy zajęcia tak, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu.

Wyżywienie w placówce prowadzi renomowana firma cateringowa specjalizująca się również w przygotowywaniu posiłków dla przedszkoli i szkół. Zapewniamy trzy posiłki w ciągu dnia: śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek.

Jadłospisy opracowywane są w oparciu o zalecenia fachowców z zakresu żywienia. Jakość i kaloryczność posiłków podlega bieżącemu wglądowi sanepidu. Zasadą obowiązującą w kuchni jest zapewnienie dzieciom wyżywienia zgodnie z ich zapotrzebowaniem.